Langemyhr-ansatte får endelig sin rettmessige lønn?

Oslo Bygningsarbeiderforening er ikke kjent med de opplysninger som VG nett kommer med, men stemmer dette så er det sjølsagt en god nyhet for våre medlemmer som har venta i flere måneder på den lønna de har rett på. Mange av våre medlemmer har vel egentlig gitt opp håpet om dette. Oslo Bygningsarbeiderforening har også problemer med å opprettholde kontakten og få de opplysninger vi trenger for at lønna skal kunne bli utbetalt.

Foreninga har jobba kontinuerlig og på mange fronter i snart 8 måneder for å komme fram til en løsning, slik at rettmessig lønn skal havne i de hendene som faktisk har rett på disse pengene. Vi håper nå at dette faktisk skjer, men det er nødvendig å  påpeke at fortsatt er ikke pengene der de skal være.

Denne saken viser igjen hvor vanskelig det er å drive inn lønn til utenlandske arbeidere som "frivillig" eller "ufrivillig" befinner seg i hjemlandet.
Les saken i VG nett her